4 lipca odbył się VI Turniej Piłki Nożnej Pionu IT Arvato Polska. W tegorocznych zawodach po raz pierwszy wzięły udział także drużyny spoza Poznania i okolic, a zespoły IT wsparli nawet koledzy z Niemiec. W turnieju wystąpiło łącznie 12 drużyn, które zgłosiły aż 117(!) zawodników. Turniej wyłonił nie tylko mistrzów, ale i najlepszą drużynę obszaru SCM oraz najmocniejszy zespół Pionu IT, którym został team Działu Administracji Siecią.

Mundial w Rosji w szczytowej fazie, więc i u nas nie zabrakło wielkich piłkarskich emocji! Co roku Pion IT Arvato organizuje turniej piłki nożnej dla całej organizacji, stwarzając wspaniałą okazję do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji. Spotykamy się na boiskach w Komornikach, gdzie toczymy rozgrywki rodem z wielkich piłkarskich turniejów. Faza grupowa i pucharowa dostarczają sporych emocji, pod okiem profesjonalnych sędziów.

Tegoroczne rozgrywki były bardzo zacięte. Rzuty karne, które zdominowały fazę play-off na Mistrzostwach Świata w Rosji, pojawiły się dwukrotnie i na naszym turnieju. Zwycięzcą okazała się drużyna przyjezdnych ze Swędowa. Drugie i trzecie miejsca zajęły odpowiednio ekipy z Żernik i Komornik. Najlepszą drużyną IT został z kolei zespół Administracji Siecią, który po zaciętym pojedynku o trzecie miejsce uplasował się tuż za podium.

Po sportowej rywalizacji i wręczeniu nagród przyszedł czas na integrację, podczas której mogliśmy we wspaniałej atmosferze miło spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek, nie tylko ze swojego działu, ale też z innych lokalizacji.

Dziękujemy drużynom i zawodnikom za stworzenie wspaniałego widowiska. Dziękujemy również organizatorom i kibicom, którzy licznie pojawili się na turnieju i dzielnie dopingowali swoje zespoły, by następnie wspólnie bawić się podczas grillowania.

Widzimy się ponownie za rok. Do zobaczenia!