Arvato SCM Solutions to firma globalna, posiadająca swoje oddziały w ponad 40 krajach świata. W ramach współpracy wewnątrz IT na początku czerwca mieliśmy przyjemność gościć Sergeya Bobrovskikh, CIO Arvato Rosja. Sergey był pod wrażeniem tego jak organizujemy naszą pracę w ramach wsparcia biznesów w Polsce i międzynarodowo. Uzgodniliśmy też wtedy, że chcemy ściślej współpracować, dlatego korzystając z zaproszenia Sergeya, wybrałem się w odwiedziny do Yaroslavlia.

Wizyta w Arvato Russia
Arvato działa na tym rynku od 1997 roku i obecnie zatrudnia 1500 pracowników. Pion IT liczy sobie 35 osób. Na miejscu miałem przyjemność spotkać się z Szefem Sergeya i porozmawiać o naszej współpracy międzynarodowej. Później mieliśmy jeszcze spotkania warsztatowe z Działem SAP i Kierownikiem infrastruktury. Omówiliśmy też z Sergeyem obszary do współpracy i zaplanowaliśmy następne kroki.  W międzyczasie (w przerwie lunchowej) Sergiey ograł mnie w piłkarzyki 10:8 🙂

Yaroslavl
Yaroslavl jest porównywalny wielkością i historią do Poznania – posiada około 600 tys. mieszkańców i ponad 1000-letnią historię. Jest to bardzo urokliwe miasto pełne pięknych cerkwi, ładnych miejsc, bardzo dobrej kuchni i silnego przemysłu.

Co mnie zaskoczyło?

1. Herbata w pociągu:

2. Brak parteru:

3. Metro w Moskwie:

Podsumowanie
Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mieli okazję gościć kolegów z Rosji i sami częściej odwiedzać Yaroslavl. A efekty tej współpracy będą niedługo zauważalne.

Krystian Brydzki, CIO Arvato Polska