Satysfakcja z wykonywanej pracy uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Charakter pracy, zespół, z którym na co dzień współpracujemy oraz atmosfera to kluczowe pozycje na liście aspektów, które kształtują środowisko pracy. Do tej listy niewątpliwe należy dodać również samo miejsce pracy – w końcu spędzamy tam znaczną część swojego dnia. Zapewniając odpowiednie otoczenie możemy znacząco umilić pracownikom spędzany w pracy czas. Dlatego też, kierując się dobrem naszych koleżanek i kolegów, z początkiem roku miało miejsce otwarcie nowej powierzchni Pionu IT Arvato.
Cały czas mieścimy się w sercu miasta, w nowoczesnym biurowcu „Maraton”. Zmianie uległo za to piętro – zjechaliśmy o jedno w dół i teraz pracujemy na drugim poziomie. Zmiana poziomu na niższy nie odbiła się na jakości powierzchni 🙂 Nowa powierzchnia jest wizualnie dopasowana do branży IT i, co jest dla nas bardzo ważne, do naszej strategii i brandu związanego z ITMocnym. Idealnie dopasowana do stylu industrialnego nowoczesność daje poczucie ładu i harmonii, a starannie dobrane łagodne barwy pozwalają ukoić nasze czasem zmęczone od monitora oczy. Na powierzchni prawie 1000 m2 dostępne są dwie sale konferencyjne oraz 3 mniejsze salki spotkań. Dzięki przestronnemu open space’owi jesteśmy blisko siebie, co zdecydowanie ułatwia komunikację. Futurystyczny styl i towarzyszący nam superbohaterowie dodają mocy do pracy, zaś dostępność różnego rodzaju gier pozwala na zabawę i odreagowanie w wolnej chwili.

O opinie na temat nowego środowiska pracy zapytaliśmy naszych kolegów:

Czuję się nową powierzchnią zwyczajnie doceniony jako pracownik. Zadbano zarówno o ergonomię pracy w postaci elektrycznie regulowanych biurek, przestronne dobrze doświetlone wnętrze z widokiem na centrum miasta, jak również o przemyślaną i innowacyjną aranżację, która integruje strefy pracy, relaksu oraz obszar jadalny. Najlepszym potwierdzeniem wyjątkowości biura IT Arvato jest reakcja gości z zarządu koncernu, którzy ocenili nasze biuro jako najlepsze, jakim dysponuje firma w skali globalnej. – opowiada Maciej, Jira Support Specialist.

O ile sam budynek z zewnątrz sugeruje, że wchodzimy w bardzo nowoczesną biznesową przestrzeń, to  nasza powierzchnia do pracy uzupełnia to wrażenie. Przyjemne kolory ścian, bardzo wygodne biurka i fotele  nadają temu miejscu kosmopolityczny klimat. Dodatkowo modne kwiaty i zielona ściana pozwalają nie tylko przyjemnie pracować, ale również na chwile odpoczynku. Co mi odpowiada, a czego wcześniej nie spotkałam, to brak granicy między miejscem pracy a miejscem przerwy, co pozwala na efektywne dyskusje przy kawie, spotkania na szybko, bo wszyscy się widzimy lub po prostu na rozmowy w większym gronie bez większego umawiania się. – Dagmara, IT Project Manager.

Przygotowując się na dalszy rozwój, zadbaliśmy o to by na naszej powierzchni znalazło się również miejsce dla naszych przyszłych koleżanek i kolegów. Wszystkich zainteresowanych pracą na „mocnym gruncie” 🙂 zapraszam do zapoznania się z propozycjami w zakładce „oferty pracy”.

Dawid Czekalski, Specjalista ds. Rekrutacji